Život J.R - 1. Kapitola

20. prosince 2015 v 11:40 | Ina |  Příběhy
Zdravím, nedávno jsem sem dávala upoutávku na příběh život Jamese Risota.
A konečně mám krátkou první kapitolu, doufám že se vám bude líbit a že mi tu nějáká dobrá duše zanechá třeba i komentář konstruktivní kritiky a naopak pokud se vám první kapitola líbí můžete mi psát i pochvaly.
Ano je tam spoustu chyb, pracuji na tom.
Děkuji všem čtenářům a tady to je!

Cítil jsem jak se dotýkají papírové kuličky mých zad, kdykoliv jsem se otočil od tabule směrem k žákům všichni jako by nic.. Jako by to byli andílci co nikdy nic neprovedli, všichni se tak v tuhle chvíli tvářili, někteří si vyměňovali výsměšné pohledy, někteří se jen tak uculovali, nikdo mi nikdo neřekl kdo je hází, a co je nejhorší nikdo se k tomu ani nepřiznal.. A kdo že já jsem? Nepředstavil jsem se? James Risot,to jsem já učitel na střední škole. Musím dodat začínající učitel, tahle škola nebyla prestižní školou na které jsem chtěl vždy učit, ale byla to pro mě výzva, a chci vám říct příběh o této škole žácích a o tom jak je těžké získat si jejich respekt..První den v práci nebyl až tak skvělý jak jsem předpokládal, chtěl jsem udělat dojem na své kolegy a i na žáky, ani jedno se mi nepovedlo právě naopak.. Hned při vstupu do kabinetu pro učitelé jsem nešikovně polil jednu mladou kolegyni kafem, a to byl teprve začátek.. Ředitelka byla moc milá žena, Katty, seznámila mě trochu ze školou a potom mě přivedla k mojí třídě a mile se usmála a pokynula ke dveřím.. Když jsem vstoupil do své třídy bylo tam docela rušno, nikdo si moc nevšiml mé přítomnosti až na pár vyjímek kterým jsem věnoval lehký úsměv..

Odkašlal jsem si abych upoutal pozornost i zbytku žáků, ale marně, všichni se bavili vesele dál jako bych tam opravdu nebyl.. Jeden z žáků co mojí přítomnost a pokus o přivolání pozornosti zaregistroval a zahvízdal na své spolužáky kteří k němu obrátili své zvídavé pohledy, ten pokynul rukou ke mně, a nyní se i mně dostávalo dost pohledů, někteří si mě měřily pohledem jako by si říkali "Co je tohle proboha zač".. Tohle trapné ticho a spalující pohledy mi byli nepříjemné, předstoupil jsem tedy více do předu a začal.

"Dobrý den, mé jméno je James Risot a jsem váš nový učitel"
Všichni žáci a mě koukali tak jako bych řekl nejnudnější věc co kdy slyšeli, asi to nebylo až tak zajímavé a zábavné ale představit se svým žákům je přece slušnost. Nevěděl jsem jak pokračovat, a pak mě napadlo že je vůbec neznám..
"Takže prosím aby jste se mi každý představili a řekli mi vaše jméno a co vás baví, pro ulehčení tedy začnu"
Udělal jsem ještě 2 kroky v před abych byl dostatečně blízko, podíval jsem se na všechny a většina mi opravdu věnovala pozornost za což jsem byl moc rád ale vsadím se že jim to dlouho nevydrží, byl nejvyšší čas začít mluvit.
"Jak už víte jmenuji se James a mám rád knihy a filmy a svého psa Berryho"
Pokynul jsem rukou k první lavici od okna kde seděla dívka která měla brýle a vypadala dost nesměle. Dívka jejíž jméno jsem ještě neznal se na mě se strachem v očích podívala, rozhlédla se po třídě a rozklepaným hlasem začala tiše mluvit.
"Jmenuji se Raily a ráda čtu a mám také ráda ještěrky a jiné podobné zvířata"
Raily to všechno říkala hrozně opatrně jako by jí za to měl někdo ublížit, usmál jsem se na ni.
"Výborně Raily"
Pochválil jsem ji, pár dívek sedící v druhé lavici se začalo nahlas smát Railyse jedním očkem koukla směrem k nim jedna z nich na ni zírala a pak se začala smát spolu s ostatními dívkami..
"Dámy prosím"
Napomenul jsem je, tyto první dvě hodiny co jsem měl na starosti tyto prváčky probíhaly tak trošku seznamovacím způsobem, velice mě překvapilo kolik lidí tu má jako koníčka alkohol a tak málo jich se zajímá a umění, hudbu, knihy, a jiné.. Jen 3 žáci z mojí třídy vypadali na to že bych je mohl něco naučit a něco jim do života dát. 3. Hodinu jsem tak něják jen seděl u svého učitelského stolu a nic neříkal, sledoval jsem svoje svěřence Raily stále seděla tiše a četla si knihu. Jelikož Raily měla lavici velice blízko učitelského stolu naklonil jsem se k ní a usmál se.
"Co to čteš, Raily?"
Raily odvrátila oči od knihy a podívala se na mě zamrkala a potom zvedla knihu obalem ke mně abych si mohl přečíst název, usmál jsem se a pokýval.
"Dobrý výběr, Raily"
Raily se lehounce usmála, to je poprvé co jsem na ní za tento první den úsměv viděl, měla hezký úsměv a to jsem se jí také řekl a dodal jsem.. "Měla by ses víc usmívat, Raily" což ji trochu uvedlo do rozpaků což jistě nebyl můj záměr. Raily se dál věnovala knize a já se rozhlédnul po třídě.. Oči se mi zastavili u mladého chlapce, měl delší vlasy černé, vlastně byl celý v černém. Seděl úplně vzadu v lavici která byla jako by v koutě něco si kreslil a měl sluchátka na uších, nejspíše pro to aby neslyšel to protivné chichotání..Hledal jsem očima třetí osobu ze třídy co ve mně zaujala, byla to dívka s fialovými vlasy, tvářila se neporazitelně, seděla vzadu vedle Patrika sledovala dívky co se zrovna nahlas smáli a nechápavě pohybovala hlavou potom se ušklíbla a ždouchla do Patrika.


Vaše Ina
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama