Vlčí Tajemství - Prví kapitola

31. července 2015 v 0:49 | Ina |  Příběhy
Po dlouhé době přidávám další příběh!
Je úplně nový, snad se bude líbit.

Nechápala jsem co se děje.. Už týden v sedím v téhle tmě a všechno mě bolí, uzavřená místnost bez oken a zamčené dveře.. Jak se od sud dostat ven? A najednou! Otevřely se a já spatřila denní světlo štípalo mě do očí až mě z toho bolely.. Otevřel tyhle dveře nějáký odporný skřet a měl grimasu na obličeji, šel z něj docela strach ačkoliv byl tak 3x menší než já. Nic neříkal, jen na mě divně koukal.
"Přiveď ji!"
Zakřičel někdo rázně, nevěděla jsem kdo ale byl to muž hlubokým hlasem.
Skřet mě popadl za ruku a chtěl po mě abych vstala, usykla jsem bolestí protože jsem měla na ruce několik velkých modřin.. Opatrně jsem se zvedla a následovala skřeta z té temné místnosti skřet mě dovedl ke stolu a ukázal na místo kde se mám posadit. Naproti mně seděla holka vypadala stejně staře jako já a stejně zuboženě na čele měla škrábance a měla rozkouslý ret a na krku též škrábance na její ruce jsem pořádně neviděla měla je schované pod dlouhými rukávy. Byla rozchuchaná a vypadala nevyspale.. Vypadalo to že se každou chvílí zhroutí měla prázdný pohled jako by mě ani neviděla, pokusila jsem se na ní usmát ale nic pořád koukala dál do.. Do? Kam vlastně koukala.. Otočila jsem se byla tam jen zeď obyčejná zeď, dívka z ničeho nic začala plakat.. Rozhlédla jsem se kolem sebe a u dlouhého, opravdu dlouhého stolu už nikdo neseděl jen já a tahle dívka..
"Jak se jmenuješ?"
Zašeptala jsem k ní.. Jako by mě zaregistrovala až teď podívala se na mě a zamrkala, dívka mě zaregistrovala ale neodpověděla , přikývla jsem a dál se rozhlížela netušila jsem kde sem ani co tu dělám ale byla jsem poměrně vyčerpaná cokoliv podniknout.. Ke stolu přivedli další osobu tentokrát chlapce typuji tak od dva tři roky staršího.. Vypadal celkem normálně jen trochu ušmudlaně. Žádné jizvy, žádné škrábance či zranění jen na dlani měl trochu krve ale nevypadala že by byla jeho, tohle zjištění mě trochu děsilo.. Trochu více. Kluk chvíli sledoval dívku a pak přemístil pozornost na mě, usmál se a já mu úsměv oplatila.. Naklonila jsem se k němu a zašeptala..
"Co tu děláme?"
Kluk pokrčím rameny a pak řekl.
"Jmenuji se Nicolas "
Přikývla jsem a odpověděla.
"Já Madelin"
Kluk vykulil oči..
"Ta Madelin?"
Nechápavě jsem zakroutila hlavou..
"Jsi ta Madelin co si myslím.. Poslední.. Poslední nástupkyně na trůn?"
"Cože?"
Polekaně jsem na něj vykulila očka.
"Pokud ano už chápu co tu děláš"
"Co?"
"Tohle je sídlo temného pána"
"Temného Pána?"
Zopakovala.. Nicolas přikývnul.
"A co tu dělám?"
"Pokud jsi ta Madelin tak tě unesl.. Temný pán"
"Jak tohle víš, a proč to udělal, a proč tu drží ji?"
"Koho?"
"No ji"
Koukla na dívku na proti ní která zcela očividně nebyla v pořádku.
" O ní nic nevím ale ty.. Ty jsi vlčí princezna a jestli"..
Odmlčel se..
"Jestli?"
"Jestli se nevrátíš včas.. Tak.."
"Tak?"
Naléhala..
"Tak temný pán ovládne zemi"
"Pořád to něják nechápu"
"V pořádku"
Řekl a kouknul očkem na tu dívku..
"Co se bude dít jako teď?"
Zeptala se ho Medy, pokrčil rameny a rozhlídnul se kolem sebe..
"A ty tu jsi proč Nicolasi?"
"To kdybych věděl.."
Radši už jsem mu nepokládala další otázky protože na spoustu z nich ani určitě už neměl odpověď.. Někdo vešel do místnosti.. Někdo v černém kabáte až na zem přišel blízko k nám a zvědavě si všechny prohlížel pak kouknul na zuboženou dívku která pořád zírala do zdi jako by tu nebyla její duše.. Trošku mě ten muž vyděsil.. Byl hrozne veliký a silný a ten temný plášť nebudil dobrý dojem a navíc když tam tak jen stál.. Co se bude sakra dít? Koukla jsem na Nicolase který mě oči upřené do stolu a dělal jako by tu nebyl.. Snažila jsem se uklidnit a taky jsem sklopila zrak a přitom jsem oba dva pozorovala jak bezdhuchou dívku tak Nicolase koukajícího do krásného dřevěného stolu, nejspíše dubové dřevo.. Přejela jsem rukou po stole pomalý pohybem přes lesklý lak bylo to jemné na dotek příjemné stůl byl tmavý takový pěkný líbil se jí, ale mnohem víc jí zajímal nově příchozí temný zahalený muž. Muž obešel stůl a postavil si přímo vedle mě trochu jsem znerovzněla a hodila po něm očkem, zvedl ruku a dal mi ji na rameno trošku jsem se otřásla a začalo mi divoce bít srdce potom opět ruku zvednul a odešel pryč,, Co to mělo znamenat a kdo to sakra byl? V tom se ozvala hrozná ráda a křik něco jako chyťte je! Nicolas vstal ze židle a bezduchá dívka ránu ani nevnímala.. Do místnosti někdo vtrhnul byl to obří vlk..
"Vlčí Chiméra!"
Zvolal Nicolas a přiběhl k vlčkovy ten mu olíznul obličej..
"Honem!"
Zakřičel Nicolas v tom do místnosti dorazily další 4 vlci.. Nicolas si hbitě nasednul na toho prvního..
"Na co čekáš Madelin, podej mi ji!"
Kouknul směrem k té dívce. Vyskočila jsem ze židle a přelezla hbitě stůl popadla jí a odtáhla jí k Nicolasovy který si ji posadil před sebe na? Na Vlčí chiméru jak před tím nazval zvíře..
"Dělej už jsou tady!"
Naskočila jsem hbitě na druhého vlka, ti ostatní beželi první a pak až spustily štěkotem hbitě se rozběhl ten "můj", málem jsem se neudržel a asi ho pěkně tahala za srst pevně jsem stiskla obě nohy a přitiskla se k tomu zvířeti dejme tomu které běželo neuvěřitelnou rychlostí ze schodů.. Všimla jsem si všimnou že tam byla všude tma zatemněné okna sem tam svíce ale nikde nic.. Zvíře zavrčelo a rozběhlo se ještě rychleji chotbou.. Ohlédla jsem se a za mnou byl Nicolas s tou cizí dívkou v náručí… A ti ostatní kde jsou? Slyšela jsem jen hlasité štěkání a pak.. Pak už si nic nepamatuji probudila jsem v útulnem domečku v houpací sítí někde. Nevím kde.. Nikdo tam semnou nebyl ale hrozně mě bolela hlava.. Prudce jsem se zvedla až se síť rozhoupala a já spadla na zem naštěstí nebyla vysoko takže to tolik nebolelo udělalo to velkou ránu a v tu chvíli někdo vpadnul do místnosti byl to nějáký kluk nebyl to Nicolas, pomalu jsem se zvedla a opřela se o dřevěný sloup. Kluk se ke mně přiblížila usmál se já mu úsměv oplatila byla docela pohledný..
"Ahoj"
Řekl.
"Ahoj"
Řekla jsem tiše.
"Jak ti je?"
"Fajn.. Kdo jsi?"
Kluk se usmál.
"Ben, znal jsem tvého otce"

"A kdo je můj otec?"

Pokrač.. Příště :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rock-lee13 rock-lee13 | 25. prosince 2015 v 16:35 | Reagovat

Myslím si, že článek je příliš dlouhý. Pro nezkušené a líné čtenáře je nezáživný. Tím samozřejmě neříkám, že je nekvalitní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama